Фальшивомонетники активно націлені на українців із фальшивою валютою, при цьому значне зростання зареєстроване у 2023 році та продовжиться у 2024 році.

Зокрема, фальшивомонетники виробляють фальшиві долари США та євро, які вони продають безпосередньо мешканцям чи обмінюють в обмінних пунктах валюти.

Правоохоронні органи вжили заходів проти цих фальшивомонетників, було здійснено кілька арештів. Наприклад, у Львівській області шахрая спіймали при спробі збуту фальшивої валюти на суму 6 тисяч доларів, з яких до арешту вже було продано 300 доларів.

Ще Бюро економічної безпеки (БЕБ) провело обшуки у будинку підозрюваного та виявило ще 200 доларів у вигляді фальшивих купюр.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Національний банк України також визнав наявність проблеми, повідомивши, що значну загрозу становлять фальшиві банкноти іноземної валюти, особливо великих номіналів.

У 2023 році фальшиві 100-доларові купюри становили 92% усієї вилученої фальшивої валюти, а 50-доларові купюри становили 7%. Незважаючи на зростання випадків фальшивомонетництва, у НБУ запевняють, що загальний рівень залишається низьким і не становить суттєвої загрози для фінансової системи.

Проте громадянам і підприємствам дуже важливо зберігати пильність і повідомляти владу про будь-яку підозрілу діяльність, пов'язану з підробленою валютою.

Нагадаємо, як повернути гроші, переплачені за газ: детальна інструкція та зразок заяви

Раніше «Українці» писали, дешевше переходити на свічки: скільки доведеться платити за світло за новими тарифами

Як повідомляли «Українці», такого ще не було: українці почали масово скуповувати пилососи та мультиварки