В Україні «підприємливим» споживачам електроенергії тепер загрожує суворіше покарання за розкрадання світла. Ставка за викрадену електроенергію зросла втричі та становить від 6,03 до 8,79 грн за кВтг залежно від періоду. Це означає, що за крадіжку 50 кВтг фізособам, можливо, доведеться заплатити до 439,5 грн.

Для порівняння, стандартний тариф для побутових споживачів становить 2,64 грн/кВтг, при цьому за той самий обсяг легально спожитої електроенергії потрібно сплачувати 132 грн. Цю інформацію надало Вінницяобленерго.

Раніше повідомлення про порушення ґрунтувалися на тарифі, яким споживачі платили за електроенергію. Однак тепер у ціні відображено витрати обленерго на купівлю 1 кВтг електроенергії, а також витрати на розподіл та передачу.

Хоча тарифи на передачу та розподіл залишаються постійними і затверджуються регулятором, середня закупівельна ціна на ринку, що балансує, коливається щомісяця.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

Наприклад, у 2023 році ця ціна коливалася від 3,17 до 5,07 грн/кВтг без ПДВ. Відтак тариф за порушення розрахунків варіювався в широких межах – від 6,03 до 8,79 грн/кВтч.

Це означає, що споживачам, викритим у крадіжці електроенергії, доведеться не лише платити за використану електроенергію, а й зіткнутися зі штрафом, що перевищує ринкову ціну. Для побутових споживачів ціна майже втричі вища за затверджений тариф на електроенергію — від 6,03 до 8,79 грн/кВтг.

Так, енергетики закликають українців дотримуватись правил споживання електроенергії, наголошуючи, що спроби заощадити за рахунок крадіжки не залишаться непоміченими.

Нагадаємо, як повернути гроші, переплачені за газ: детальна інструкція та зразок заяви

Раніше "Українці" писали, революційні нововведення: українців попередили про зміну системи відплати комуналки

Як повідомляли «Українці», зростання тарифів на комуналку з 1 травня: як "обрадували" українців і скільки платитимемо