Українці раптово виявили інтерес до придбання техніки та електроніки у кредит, що свідчить про значне зростання споживчої активності.

За даними порівняно з 2021 роком відбулося помітне зростання придбання бездротових пилососів на 57% та роботів-пилососів на 50%. Крім того, закупівлі бойлерів зросли на 38%, мультиварок – на 35%, морозильників – на 23%, повідомляє delo.ua.

Загалом рівень кредитування обладнання повернувся до рівня 2021 року. Експерти також відзначають тенденцію розповсюдження кредитів на категорії, що традиційно не пов'язані з кредитуванням, такі як одяг, взуття, аксесуари та товари для дому.

На кредитний ландшафт істотно впливає поточна ситуація в Україні. До повномасштабного вторгнення частка кредитів у магазинах та онлайн-платежів на виплат становила приблизно 70% і 30% відповідно. Проте на даний час співвідношення змінилося: платежі на виплат переважають на рівні 70% порівняно з кредитами в магазинах (30%).

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

З іншого боку, спостерігається помітне збільшення тривалості розстрочки, яку шукають покупці. Примітно, що українці все частіше віддають перевагу розстроченню на 9 місяців, середній термін за останній рік збільшився приблизно на 1 місяць, за даними ПриватБанку.

Паралельно спостерігався сплеск видачі мікропозик, також відомих як «швидкі кредити» або «гроші до зарплати». 2023 року українці скористалися 8,2 млн мікропозик на загальну суму 49,62 млрд грн, що в 1,5 разу більше, ніж у попередньому році. Крім того, зросла заборгованість із кредитів до зарплати, склавши 9,3 млрд грн.

Аналітики відзначають стійке зростання, як обсягів, так і кількості мікропозик, хоча рівні залишаються нижчими за ті, які спостерігалися до повномасштабного вторгнення. Середня сума мікропозики у 2023 році становила 4926 грн, що на 7% більше, ніж у 2021 році.

Нагадаємо, в Україні різко зміниться погода: до чого готуватись і чи варто турбуватися

Р«Українці» писали, на українців хочуть "повісити" новий податок: кому доведеться розщедритися цього разу

Як повідомляли «Українці», обов'язково посадіть огірки на своєму городі: ось чому це потрібно зробити