Щоб правильно повернути переплату за газ, споживачам необхідно дотримуватись певної процедури, встановленої (НКРЕКП).

Крок 1:

Якщо у вас виявлено переплату за послуги з постачання природного газу, необхідно попередньо звернутися до постачальника газу (колишнього постачальника) з письмовою заявою про повернення переплати. Відповідно до пункту 24 глави III Правил газопостачання, затверджених постановою Національної комісії регулювання газу України від 30.09.2015 № 2496, суму переплати має бути зараховано на розрахунковий рахунок за наступний розрахунковий період або повернено споживачеві протягом п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Крок 2:

Якщо постачальник газу не повертає переплату, незважаючи на отримання письмової заяви, споживач повинен звернутися до Національної комісії з регулювання газу.

Газ: скрін з відео
Газ: скрін з відео

Комісія наголошує, що споживачі мають виконати Крок 1, написавши газорозподільнику, перш ніж подавати скаргу до НКРЕКП. Цей крок необхідний для вжиття ефективних заходів для полегшення повернення переплати.

Крім того, регулятор попереджає постачальників газу, що недотримання правил може призвести до санкцій, включаючи попередження, штрафи, зупинення або анулювання ліцензій.

Нижче для довідки подано зразки відповідних заяв для обох етапів.

Зразок заяви
Зразок заяви

Зразок заяви
Зразок заяви

Нагадаємо, ідентифікація пенсіонерів: що буде, якщо не пройти обов'язкової процедури

Р«Українці» писали, мільйони пенсіонерів чекали цього: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять

Як повідомляли «Українці», революційні нововведення: українців попередили про зміну системи відплати комуналки