В Україні банки мають право блокувати рахунки фізичних осіб, які порушують закон «Про запобігання легалізації». Так, Національний банк України визначив умови, за яких банки в односторонньому порядку можуть припинити співпрацю з клієнтом, як це передбачено законодавством.

Відповідну публікацію розмістили на порталі «obozrevatel».

Якщо банк не може ідентифікувати чи перевірити клієнта, або якщо є сумніви, чи діє людина від свого імені, то картку буде заблоковано.

Також це станеться, якщо клієнт представляє неприйнятно високий ризик або не надає документів або інформації, необхідних для належної перевірки.

Якщо клієнт або його представник дає неправдиву інформацію або навмисне вводить в оману співробітників банку.

НБУ
НБУ

Крім того, в умовах договору можуть бути передбачені підстави для одностороннього розірвання договору банківського обслуговування.

Також при виявленні підозрілої фінансової операції банки згідно із законом зобов'язані повідомити про це спеціально уповноважений орган відповідно до Закону про запобігання легалізації.

Крім цього, в НБУ наголошують, що банки можуть відмовити клієнту в обслуговуванні лише за наявності підстав, зазначених у статті 15 Закону про запобігання легалізації.

Фінансові установи приймають ці рішення самостійно, керуючись вимогами законодавства щодо протидії відмиванню грошей та протидії фінансуванню тероризму, а також внутрішньою політикою, що ґрунтується на ризиках.

Нагадаємо, поблажкам кінець: українців жорстко каратимуть за борги з комуналки. Чи доведеться продавати квартиру?

Раніше «Українці» писали, гроші не перевелися з карти на карту: що потрібно зробити, щоб вирішити проблему

Як повідомляли «Українці», ці долари більше не беруть у банках та обмінниках: Нацбанк назвав неактуальні банкноти