Прострочення платежів дійсно може призвести до серйозних наслідків для споживачів, включаючи судові позови та потенційну втрату активів.

Повідомляється, що комунальники мають законні права вимагати погашення неоплачених боргів законними коштами, включаючи судові позови та отримання рішення про стягнення боргу.

Після отримання рішення суду може бути вжито різних примусових заходів для стягнення боргів. Вони можуть містити арешт таких активів, як нерухомість або транспортні засоби, а також заморожування банківських рахунків.

Хоча пенсіонери не звільняються від дій щодо стягнення заборгованості, можуть існувати обмеження на суму, яка може бути списана з їхніх пенсійних рахунків, особливо якщо залишок необхідний для покриття основних витрат.

Важливо відзначити, що поріг для арешту активів може змінюватись в залежності від місцевих законів та правил. Якщо борг перевищує певний поріг (наприклад, 20-кратну мінімальну зарплату – 142 тисячі гривень), значні активи, такі як будинок чи земельна ділянка, можуть опинитися під загрозою позбавлення.

У крайніх випадках боржники можуть зіткнутися зі втратою свого основного місця проживання, якщо воно підлягає конфіскації через неоплачені борги за комуналку.

Нагадаємо, скільки доведеться платити за газ із квітня: чи зміняться суми у платіжках

Раніше «Українці» писали, от і все: з квітня пенсії не буде – чому і кого це торкнулося

Як повідомляли «Українці», українцям продовжать грошову допомогу ще на півроку: кому пощастило