В Україні банки та обмінні пункти мають особливі правила прийому банкнот, особливо з ознаками зношування, пошкодження чи потенційної підробки.

Відповідну публікацію оприлюднили на порталі «obozrevatel».

Банки та обмінні пункти не приймають банкноти зі значним зношуванням, пошкодженнями або ознаками підробки. До них відносяться банкноти, які порвані, порізані, спалені, старі, гнили або мають пошкоджений дизайн чи захисні елементи.

Також не приймаються купюри з друкарськими помилками, змінами вихідного кольору або зображень, загальними забрудненнями, що займають половину банкноти.

Крім цього, у разі виявлення фальшивої банкноти вона має бути вилучена та передана до Національного банку України (НБУ) для подальшого розслідування. У разі підтвердження фальшива банкнота передається правоохоронним органам.

Також касири банків та небанківських фінансових установ зобов'язані здійснювати валютообмінні операції з використанням лише справжніх банкнот.

Долар
Долар

Значно зношені чи пошкоджені купюри до обміну не приймаються.

До інкасації можуть бути прийняті значно зношені або пошкоджені банкноти, які не відповідають критеріям приймання. Вони вирушають зарубіжних країн в іноземні банки-кореспонденти для обміну.

До прикладів значно зношених або пошкоджених банкнот відносяться банкноти, які порвані, порізані, спалені, старі, гнили або мають пошкоджені елементи дизайну/захисту. Також враховуються купюри зі зміною кольору або зображення, загальним забрудненням або банкноти, що займають половину.

До інкасації також приймаються банкноти, вилучені із обігу іноземними державами.

Нагадаємо, скільки доведеться платити за газ із 1 квітня: українцям назвали суму за кубометр

Раніше «Українці» писали, переселенці довго на це чекали: новий вид допомоги, який багатьох дуже виручить

Як повідомляли «Українці», у Канаді вже попередили українських біженців про проблеми: до чого готуватись