Поточна ситуація з постачанням електроенергії в зернову галузь є важкою, і очікується, що вона вплине на кінцеву ціну для споживачів. Такі побоювання висловив у повідомленні AgroPortal.ua президент «Всеукраїнської асоціації пекарів» та директор ТОВ «Київський хліб» Юрій Дученко.

Багато підприємств хлібопекарської галузі належать до критичної інфраструктури і тому не повинні відключатися від електромереж. Однак насправді багато хто стикається із зупинками. Деякі вдалися до використання електрогенераторів, що вплинуло на стабільність і ціни.

Хоча хлібопекарська промисловість не сильно залежить від електроенергії, незаплановані зупинки порушують виробництво, що призводить до браку продукції та збоїв обладнання. Не всі заводи мають можливість працювати на генераторах, а тим, у кого вони є, слід рекомендувати переходити в аварійний режим лише на 2-3 години.

Ця ситуація призвела до нестачі потужностей, оскільки деякі заводи важко відновлюють обладнання через перебої в подачі електроенергії. Графіки відключень, часто несумісні з циклом виробництва хліба, ускладнюють проблему, зсуваючи терміни виробництва.

Щодо ціноутворення, Дученко наголошує, що витрати на електроенергію для основних рецептів хліба становлять 50 копійок, а використання генераторів збільшує її до 1,5 гривень.

Хліб, супермаркет, фото: ukrainci.com.ua
Хліб, супермаркет, фото: ukrainci.com.ua

Проблеми з бронюванням ще більше ускладнюють проблеми, з якими стикається хлібна промисловість. Через нестачу робочої сили спостерігаються зміни у графіках роботи та зниження обсягів виробництва. Навіть незважаючи на ухвалення резолюцій щодо бронювання, проблеми зберігаються, оскільки бюрократичні процеси затримують оформлення документів, а критично важливі співробітники можуть бути мобілізовані в цей час.

Ще однією гострою проблемою є нестача зерна другого та третього сорту. Дученко наголошує на гострій необхідності співпраці між зацікавленими сторонами галузі, включаючи фермерів та експортерів, для вирішення цієї проблеми та стабілізації цін на борошно, які вже зросли на 25-30%.

Крім того, затримка платежів за хлібобулочні вироби посилює фінансове навантаження на підприємства, обмежуючи їх можливості закуповувати сировину, виплачувати заробітну плату, а також інвестувати у необхідне обладнання та модернізацію.

Враховуючи ці проблеми, Дученко попереджає про можливе підвищення цін на хліб на 10% у найближчому майбутньому та ще на 20% у наступні місяці. Вирішення цих проблем потребує негайних дій та співпраці між усіма зацікавленими сторонами, які беруть участь у ланцюжку виробництва хліба.

Нагадаємо, пошкодують усі, хто не має городу: популярний овоч став менш доступним – що ж буде далі?

Раніше «Українці» писали, продукти зберігатимуться в рази довше: трюки, щоби холодильник довше тримав холод

Як повідомляли «Українці», народу виплатять по 3 тисячі гривень від держави: без світла, натомість із копійкою