Через пошкодження критично важливої ​​інфраструктури в Україні відбуваються постійні чи тимчасові відключення електроенергії. Вся побутова техніка, включно з холодильниками, залишається без живлення. У зв'язку з цим українцям надали рекомендації, як поводитися з продуктами в холодильнику при відключенні електроенергії.

Як відомо, оптимальна температура холодильника: 4°C або нижче, а морозильної камери - 0°C або нижче.

Сучасні здатні підтримувати таку температуру до 20 годин, а морозильні – понад добу. Старі холодильники (10+ років) можуть втратити здатність до охолодження через 4–6 годин.

Правила, які слід дотримуватися після відключення електроенергії:

Не відчиняйте двері холодильника та морозильної камери, щоб підтримувати низьку температуру.

Регулярно перевіряйте продукти та викидайте все з ознаками псування.

холодильник
холодильник

Використовуйте термометр, щоб перевірити температуру всередині холодильника. Якщо температура перевищує 4°C, їжа може бути небезпечною для вживання.

Зберігання продуктів без електрики:

Наповніть контейнери водою та заморозьте їх. Це допоможе зберегти холодильник прохолодним протягом кількох годин після вимкнення електроенергії.

Помістіть блок або сухий лід у холодильник та морозильну камеру, щоб продовжити період охолодження. Це дозволить зберегти прохолоду в холодильнику ще приблизно на 4 години, а в морозильній камері – понад добу.

Якщо вимкнення триває більше 5 годин, перемістіть лід або заморожені пляшки з морозильної камери в холодильник, щоб підтримувати нижчу температуру.

Нагадаємо, на скільки годин на день відключатимуть світло у червні: у вас аж зуби заскриплять

Раніше «Українці» писали, як прискорити роботу інтернету на смартфоні: секрет, який вирішить проблему за секунди

Як повідомляли «Українці», новий тариф на світ – лише початок: нас змусять платити за електроенергію за 7,5 грн кВтг?