Ціни на сіль в Україні, ймовірно, знову зростуть через зупинку великого соледобувного підприємства на Тереблянському родовищі на Закарпатті. Про це повідомив директор соляної компанії «Катіон Інвест» Сергій Кондратьєв, як пише «today».

Підприємство стикається як із зовнішніми, так і з внутрішніми проблемами. Зовні Державна податкова служба у Закарпатській області класифікувала компанію як ризиковану, неодноразово блокуючи її діяльність із 13 березня. Щоразу наводилися нові підстави для класифікації. Внутрішньокорпоративний конфлікт між учасниками призвів до блокування фінансування проекту.

Ці перешкоди змусили підприємство припинити роботу у березні. До зупинки воно працювало безперебійно, з початку 2024 виробляючи 6100 тонн технічної кам'яної солі. Плани з початку виробництва харчової солі також були відкладені майже на три місяці.

Сіль
Сіль

Кондратьєв пояснив, що до зупинки компанія мала домовленості про постачання 2000-3000 тонн солі щомісяця, готуючись запобігти дефіциту промислової солі восени. Однак зараз усі операції призупинено.

Якщо підприємство не відновить роботу найближчим часом, цього літа Україна може зіткнутися з дефіцитом солі, що спричинить стрибок цін, аналогічний ситуації у травні 2022 року.

Нагадаємо, у червні підвищать пенсії: кому пощастило та на що розраховувати

Раніше «Українці» писали, скільки платитимемо щомісяця за світло за новими тарифами: від різниці ноги підкосить

Як повідомляли «Українці», настав ідеальний час для посадки огірків: найкращі дні червня для врожаю мрії