В Україні тариф на електроенергію з 1 червня підвищать з 2,64 грн до 4,8 грн за кВтг при споживанні до 100 кВтг на місяць. В результаті для сім'ї із середньомісячним споживанням 168 кВтг рахунок за електроенергію зросте до 806,4 грн з колишніх 443,5 грн, як повідомляє «obozrevatel».

Хоча офіційного рішення поки не оголошено, очікуване підвищення вже підтвердили депутати, численні експерти-енергетики та анонімні джерела в уряді.

Новий тариф, за прогнозами, принесе додатково 65 мільярдів гривень, при цьому "Енергоатом" отримає 70% коштів, а "Укргідроенерго" – 30%. Підвищення тарифів спрямоване на надання додаткових ресурсів для необхідного ремонту, хоча воно не вплине на існуючі графіки відключень.

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел
Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

Навіть якщо енергетики отримають необхідні кошти одразу, замовлення та виготовлення обладнання у міжнародних постачальників може зайняти місяці та навіть роки. Експерти прогнозують, що збереження дефіциту в системі може тривати близько двох років, але це не обов'язково означає, що графіки відключень діятимуть протягом усього цього періоду.

Наразі середнє споживання електроенергії українцями становить близько 168 кВтг на місяць, згідно з останніми даними. Рівень споживання 100 кВтг є стандартним для дуже економічного домогосподарства з двох осіб, що потребує значних зусиль щодо економії та мінімального використання електроприладів.

Нагадаємо, відключення світла повертаються: коли українці сидітимуть у темряві знову і чому

Раніше «Українці» писали, нові правила отримання та виходу на пенсію: тільки не падайте

Як повідомляли «Українці», платіжки більше не страшні: пенсіонери можуть зовсім не платити за комуналку