Посадка певних дерев поруч із вигрібною ямою може допомогти полегшити необхідність частого відкачування. Ці дерева здатні поглинати вологу та виділяти її в атмосферу, ефективно осушуючи навколишню територію. Ось кілька ключових моментів, які слід враховувати:

Обов'язково вибирайте листяні породи дерев, відомі своєю здатністю рясно споживати вологу. Приклади включають березу, клен, сосну, вишню, тополю, вербу, дуб, граб, ясен та ялину.

Кількість вологи, що поглинається, багато в чому залежить від віку дерева. Особливо ефективно випаровують вологу дерева віком 5-8 років.

Садіть їх у безпосередній близькості від проблемних ділянок, наприклад, біля вигрібної ями або місць, схильних до весняних паводків. Для досягнення максимального ефекту розгляньте можливість посадки різних порід дерев на різних ділянках.

Фруктове дерево
Фруктове дерево

Залежно від породи та віку дерева очікується різного ступеня випаровування вологи. Наприклад, береза, клен та сосна у віці 5-8 років можуть випаровувати 120-170 літрів вологи на добу, а інші породи, такі як вишня, тополя, клен, верба, дуб, граб, ясен, ялина, можуть випаровувати ще більше - до 250-300 літрів на добу.

Хоча ефект може бути не миттєвим, згодом ці дерева можуть значно знизити рівень вологості у навколишньому ґрунті, зводячи до мінімуму необхідність відкачування вигрібних ям та запобігаючи проблемам з весняними повенями.

Стратегічно висаджуючи вологопоглинаючі дерева поруч із проблемними зонами, ви можете створити природне рішення.

Нагадаємо, справжнє лихо для врожаю: як легко і без витрат позбутися шкідників на городі та в саду

Раніше «Українці» писали, чи потрібно білити навесні дерева: агрономи розвінчали популярний міф

Як повідомляли «Українці», соковитої вишні вистачить і на настоянку і на варення: як виростить багатий урожай ягід цього року