Хоча побілка дерев у деяких громадах залишається традиційною практикою, агрономи та експерти в цій галузі зазвичай не пропагують цей метод як ефективний засіб захисту рослин.

Вони стверджують, що білка часто створює ілюзію чистоти, не приносячи істотної користі. Фактично багато фахівців вважають його потенційно шкідливим для дерев.

Одна з причин для занепокоєння полягає в тому, що вапно, яке зазвичай використовується при побілці, може пошкодити кору дерев, особливо при її застосуванні у високих концентраціях. Надмірне внесення може призвести до опіків кори, підвищуючи вразливість хвороб.

Крім того, додавання мідного купоросу в побілку може призвести до надлишку міді в ґрунті, що також може завдати шкоди.

Ще білка перешкоджає природному обміну газів та вологи, а також перекриває доступ світла до ствола.

Абрикосове дерево, фото з вільних джерел
Абрикосове дерево, фото з вільних джерел

Зрештою, рішення про цей процес залишається на розсуд окремих осіб. Однак важливо відзначити, що багато експертів вважають це марною тратою часу та ресурсів.

Якщо люди все ж таки вирішують побілити свої дерева, рекомендується робити це в грудні, а не навесні. Такий час може забезпечити певний захист кори від морозу.

У тих випадках, коли боротьба зі шкідниками є основним завданням, більшість фермерів вважають, що вапно не є ефективним засобом захисту. Натомість вони вибирають такі альтернативи, як купорос або спеціалізовані препарати для боротьби зі шкідниками.

Нагадаємо, як зберегти здоровий урожай овочів та фруктів: допоможе часникове лушпиння

Раніше «Українці» писали, ви точно цього не знали: у які дати садити часник для врожаю мрії

Як повідомляли «Українці», помідори виростуть розміром з голову: соковиті томати будуть по півкіло кожен