Редиска, як овоч, прикрашає багато країн світу і по праву користується популярністю завдяки багатому вмісту вітамінів та мінералів. Багатий калієм, натрієм, магнієм, залізом, нікотиновою кислотою та рибофлавіном цей овоч надає унікального пряного смаку, що приписується гірчичному маслу.

Редиску висівають на родючі або добре удобрені ґрунти. Підготовка грунту включає внесення суперфосфату та сірчанокислого калію восени та аміачної селітри навесні. До сівби приступають із початком перших польових робіт. Насіння висівають рядами на відстані 10-15 см один від одного і на глибину 15-25 см. Оптимальна температура проростання 18-20°С.

Розпушування ґрунту необхідні для збереження вологи та запобігання появу бур'янів. Вирішальне значення має достатній полив, особливо у посушливу погоду та при вирощуванні під плівковим укриттям.

Урожай редиски
Урожай редиски

Редиска сприйнятлива до таких шкідників, як хрестоцвіта блішка, яку можна зменшити шляхом опудрювання сумішшю золи дерев і тютюну або вапна. Підживлення повторюють двічі-тричі після появи сходів.

Сорти, такі як Джоллі і Сора, мають високу стійкість до борошнистої роси і слизового бактеріозу. Гібриди типу Дабель F1 стійкі до сірої гнилі, а Селеста F1 - пероноспорозу.

Редиска дозріває через 18-20 днів після появи сходів. Збирання врожаю проводять багаторазово в міру дозрівання коренеплодів. Зібраний редис сортують, миють і або зв'язують у пучки, або зберігають у мішках.

Нагадаємо, кури нестимуться цілий рік: додайте олію в корм і якісні яйця будуть розміром з кулак

Раніше «Українці» писали, де на городі треба садити кавун, щоб він виріст величезним та солодким: ви точно здивуєтеся результату

Як повідомляли «Українці», на дачі та городі не буде жодного бур'яну: секрети досвідчених агрономів