В Україні очікується перехід виключно на електронну систему оплати комунальних послуг, при цьому паперові платежі, ймовірно, буде припинено. В результаті українцям, які ще не знайомі з онлайн-технологіями, доведеться придбати пристрої та освоїти Інтернет.

Так, у Комунальному концерні «Центр комунальних послуг» було обговорено можливий перехід на електронні способи оплати комунальних послуг. Вони наголошують, що побутові споживачі будуть зобов'язані оплачувати комуналку виключно онлайн. Проте наголошується, що електронні платежі мають таку ж юридичну силу, як і паперові, оскільки електронний формат відображає зміст паперових рахунків.

Цей перехід означає, що людям більше не доведеться стояти в чергах на касах для оплати готівкою, оскільки всі платежі можна буде проводити онлайн, не виходячи з дому.

Проте пенсіонери можуть мати проблеми. У багатьох немає комп'ютерів із доступом до Інтернету, а в деяких немає навіть смартфонів.

Комуналка: скрін із мережі
Комуналка: скрін із мережі

Фінансові обмеження є основним фактором, оскільки мінімальної пенсії недостатньо для покриття витрат на покупку смартфона або щомісячної оплати інтернет-послуг.

Більше того, серед пенсіонерів існує цифровий розрив: молодші пенсіонери найчастіше знайомі з технологіями. Однак пенсіонери у віці 80 або 90 років можуть мати обмежене знайомство з цифровими технологіями.

Незважаючи на ці проблеми, припинення паперових платежів означає, що всім пенсіонерам доведеться швидко освоїти онлайн-технології, або звернутися за допомогою до родичів або сусідів.

Нагадаємо, як отримати житлову пільгу і кому вона належить: у Пенсійному фонді зробили заяву

Раніше «Українці» писали, пенсійний фонд раптово втішив українців: тепер жити стане простіше

Як повідомляли «Українці», поблажкам кінець: українців жорстко каратимуть за борги з комуналки. Чи доведеться продавати квартиру?