В Україні пенсійний вік та право на пенсійне забезпечення у 2024 році залежать не лише від віку, а й від суми накопиченої за роки страхового стажу.

Відповідну публікацію оприлюднили на порталі «obozrevatel».

Вихід на пенсію у віці 60 років у 2024 році: потрібно понад 31 рік страхового стажу.

Вихід на пенсію у віці 63 років: потрібний досвід роботи не менше 21 року.

Вихід на пенсію у віці 65 років: потрібний досвід від 15 до 21 року.

Якщо до 65 років людина не має стажу не менше 15 років, вона не отримуватиме пенсію. Натомість люди можуть претендувати на спеціальну грошову допомогу, яка розраховується на основі різниці між вартістю життя непрацездатних осіб та середньомісячним загальним сімейним доходом на людину за попередні 6 місяців. Проте ця виплата не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який у 2024 році становить 2920 гривень.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Мінімальний страховий стаж для пенсіонерів збільшуватиметься щорічно до 2028 року. Розрахувати необхідний стаж до виходу на пенсію українці зможуть звернувшись до таблиці вимог до стажу, виходячи з року, в якому їм виповниться 60 років.

Окрім цього, заступник міністра соціальної політики Дарина Марчак порадила скористатися калькулятором пенсійного порталу для визначення майбутнього розміру пенсії, вказавши "з урахуванням набутого у майбутньому досвіду". Чим більше років залишилося до виходу на пенсію, тим більше часу на збільшення її розміру.

Щоб отримати доступ до порталу Пенсійного фонду, люди можуть увійти до своїх особистих облікових записів, використовуючи різні методи, такі як КЕП (можна отримати онлайн у банку), токену, «Дія. Підпис», або Bank ID НБУ. Це дозволяє їм ефективно планувати та керувати своїми пенсійними виплатами.

Нагадаємо, революційні нововведення: українців попередили про зміну системи відплати комуналки

Раніше «Українці» писали, пенсіонери схопилися за голови: ПФУ заявив, хто може забути про пенсію

Як повідомляли «Українці», в Україні запровадили новий вид субсидій: жити стане простіше – заява від ПФУ