Українці мають право претендувати на субсидію не лише на власне житло, а й на нерухомість, що орендується. Так, Пенсійний фонд окреслив дві умови, які дозволяють українцям отримати знижку на оплату комунальних послуг:

Субсидія доступна людям, які зазнають фінансових труднощів, які не можуть повністю покрити витрати на комуналку через недостатній доход. Її одержують власники квартир та будинків, коли платежі за житлово-комунальні послуги перевищують 15% сукупного доходу сім'ї.

Фізичні особи можуть претендувати на допомогу, якщо вони є зареєстрованими мешканцями приміщення, де вони проживають. Відповідно до постанови Кабміну № 848, така можливість у орендарів є у двох варіантах:

Якщо вони не прописані у будинку, але мешкають там за договором оренди або за рішенням суду. Це стосується й того випадку, якщо будинок, за послуги якого стягується плата, ще не введено в експлуатацію.

Якщо вони переселені та мешкають у будинку без договору оренди.

Субсидія
Субсидія

Претенденти на субсидію мають надати відповідну документацію, що підтверджує їхнє фактичне проживання за вказаною адресою. Однак одночасно подати заяву на отримання субсидії на квартиру/будинки за фактичним, зареєстрованим та задекларованим місцем проживання неможливо.

Крім того, студенти, які мешкають у гуртожитках, не мають права на отримання субсидій, якщо вони зареєстровані за місцем проживання своїх батьків.

У випадках, коли у житлі прописані недієздатні особи або неповнолітні українці без опіки, опікун чи піклувальник, вони можуть претендувати на субсидію з урахуванням їх соціальних пільг. Так, вони не будуть включені до розрахунку сукупного доходу під час подання заяви на субсидію за місцем проживання.

Нагадаємо, пенсії для українців без стажу: скільки вони отримують та на що можна розраховувати

Раніше «Українці» писали, частина пенсіонерів стане багатшою: кому піднімуть головні виплати вже у квітні

Як повідомляли «Українці», яблука виростуть солодкими та величезними: як і чим підгодувати фруктове дерево для великого врожаю