Щоб вийти на пенсію у 2024 році, люди повинні мати стаж роботи не менше ніж 30 років. Проте дуже важливо забезпечити точний облік усього стажу в Пенсійному фонді України.

Важливо відзначити, що стаж, отриманий до 2004 року, необхідно вручну ввести до системи, щоб він був зарахований для отримання права на пенсію. Невиконання цієї вимоги може призвести до того, що цей стаж роботи не буде визнаний, що може призвести до втрати пенсії.

Хоча цей процес зазвичай відбувається автоматично, окремі особи або їх роботодавці повинні вжити активних дій для забезпечення того, щоб трудові книжки до 2004 року були передані до ПФУ в електронному вигляді, якщо це ще не було зроблено. За потреби це можна виконати самостійно.

Крім того, якщо стаж, зареєстрований у реєстрі, виявиться недостатнім, громадяни можуть подати заяву про призначення пенсії.

ПФУ
ПФУ

Цю заяву можна подати через веб-портал електронних послуг ПФУ.

Час подання заяви також має значення для визначення того, коли почнуться пенсійні виплати. Якщо заяву подано протягом трьох місяців після досягнення пенсійного віку, пенсію буде нараховано з першого дня після дня народження людини. Однак, якщо заява буде подана пізніше, виплати будуть призначені з дня подання заяви.

Таким чином, українці, які наближаються до пенсійного віку у 2024 році, мають забезпечити точний облік всього свого трудового стажу до ПФУ та своєчасно подати заяву на отримання пенсії, щоб уникнути будь-яких затримок.

Нагадаємо, в Україні запровадили новий вид субсидій: жити стане простіше – заява від ПФУ

Раніше «Українці» писали, пенсії для українців без стажу: скільки вони одержують і на що можна розраховувати

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам доплачуватимуть по тисячі: хто може "потирати ручки"