Є інформація, що розрахунок пенсій в Україні відбувається за певною формулою, але можуть бути розбіжності, внаслідок чого виплати пенсіонерам будуть нижчими за очікувані.

Портал "zn" оприлюднив інформацію, чому тракторист-машиніст зі стажем 30 років може отримати низьку пенсію.

Згідно з формулою розрахунку пенсії, пенсіонер із стажем 30 років має право на отримання виплат, еквівалентних 30% заробітної плати. Однак Пенсійний фонд враховує середню заробітну плату людини, що може призвести до зниження пенсійних виплат.

«30 років стажу дають право отримувати пенсію у розмірі 30% від зарплати. У Пенсійному фонді вам врахували зарплату у розмірі 10 260 гривень (до березневої індексації). Тобто за грубого підрахунку ми отримуємо пенсію у розмірі трохи більше 3 тисяч гривень. Звичайно, є питання і до справедливості розрахунку та індексації цієї зарплати», – йдеться у повідомленні.

При призначенні пенсії обліковується вся заробітна плата, зароблена з 1 липня 2000 року. Сюди входять періоди високих та низьких заробітків упродовж усієї кар'єри. Однак, якщо в даних про заробітну плату є прогалини або періоди, коли людина заробляла дуже мало, це може суттєво вплинути на загальний розрахунок середньої зарплати.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

У деяких випадках заробітна плата за певні місяці може записуватись як нульова, особливо на початку 2000-х років. Це може статися через відсутність чи неповноту даних про доходи за ці періоди. Під час розрахунку середньої заробітної плати враховуються ці місяці з нульовою зарплатою, що може знизити загальний середній заробіток і, як наслідок, зменшити розмір пенсії.

«Видно, що у 1987-1992 роках у вас була справді непогана зарплата, хоч і не в усіх місяцях. А ось у 2000-2009 роках коефіцієнт зарплати суттєво знижується, зарплата за 2000-2003 роки взагалі зарахована нулями – з якихось причин дані про зарплату у цей період відсутні, хоча дані про стаж є», – пояснили експерти.

Також включення місяців із нульовою зарплатою може спотворити розрахунок середньої, що призведе до недооцінки потенційного доходу людини. Так, це може вплинути на остаточну суму пенсії, яку отримує пенсіонер.

Нагадаємо, в Україні запровадили новий вид субсидій: жити стане простіше – заява від ПФУ

Раніше «Українці» писали, пенсії для українців без стажу: скільки вони отримують та на що можна розраховувати

Як повідомляли «Українці», поблажкам кінець: українців жорстко каратимуть за борги з комуналки. Чи доведеться продавати квартиру?