Українці, які не мають необхідного страхового стажу для отримання повної пенсії, мають можливість отримати тимчасову допомогу від держави.

Її можна отримати, звернувшись до місцевого центру соцзахисту із відповідними документами. Під час війни та до одного місяця після її закінчення виплати продовжуються без перерви, навіть якщо терміни перевірки були пропущені.

Важливо відзначити, що особи, які не мають 15-річного страхового стажу, можуть отримати виплати, еквівалентні прожитковому мінімуму, який на даний момент становить 2361 гривню. Проте, ці виплати починаються не з 60 років, а з 63 років.

Для осіб без страхового стажу пенсійні виплати не провадяться, але вони мають право на соцдопомогу у розмірі прожиткового мінімуму, починаючи з 65 років.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Ці суми не збільшуються після індексації, але передбачено додаткову вікову допомогу:

З 70 до 74 років додатково 300 гривень.

Із 75 до 79 років: 456 гривень до пенсії.

З 80 років і більше: додатково 570 гривень до виплат.

Варто зазначити, що 2024 року, щоб вийти на пенсію у віці 60 років, громадянам необхідно мати 31 рік страхового стажу. Якщо людина не відповідає цій вимозі, вона має можливість вийти на пенсію у віці 63 років з 21 роком стажу. Також щороку мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію у 60 та 63 роки збільшується на один рік до 2028 року. Однак вимога 15 років стажу для отримання пенсії у 65 років залишається незмінною.

Нагадаємо, ось і все: з квітня пенсії не буде – чому і кого це торкнулося

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам дали лише 10 днів: якщо не зробити, то частину пенсії буде втрачено

Як повідомляли «Українці», вашому врожаю редиски всі заздрять: як виростити її солодкою, красивою та здоровою