Зняття укриття з трояндою навесні вимагає ретельного розрахунку часу, щоб не пошкодити рослини. У мережі оприлюднили кілька порад, як зробити це правильно.

Потрібно розуміти, що надто раннє зняття укриття піддає троянди різкому перепаду температур та яскравому сонячному світлу, що може пошкодити і призвести до відмирання бутонів під час нічних заморозків. Важливо дочекатися, поки мине ризик заморозків і погода стане стабільно теплою.

Хоча й привабливо дочекатися значного потепління, тривале укриття може бути шкідливим. Троянди краще переносять короткочасні зниження температури, ніж тривале перебування у теплих і вологих умовах. Як тільки погода почне поступово ставати тепліше, настав час починати поступово знімати укриття.

Несподіваний вплив різких змін умов на троянди може призвести до стресу та негативно вплинути на їх розвиток.

Троянди
Троянди

Натомість поступово адаптуйте квіти до нових умов, провітрюючи укриття протягом дня і поступово видаляючи його протягом приблизно тижня.

Садівники кажуть, що як тільки встановиться стійке потепління і зникне ризик заморозків нижче -5 градусів за Цельсієм, можна повністю зняти укриття. Однак для додаткового захисту троянди бажано залишити під лапником до відтавання ґрунту на глибину 15-20 см.

Крім цього, якщо існує ризик повернення заморозків, будьте готові знову накрити квіти повітропроникним матеріалом, наприклад спанбондом.

Нагадаємо, старовинна хитрість: якими квітами засіяти город, щоб урожай овочів зріс удвічі

Раніше «Українці» писали, такого врожаю у вас ще не було: названо сорт огірків, які ніколи не хворіють та виростають солодкими

Як повідомляли «Українці», тепер розсада вночі точно не замерзне: що потрібно зробити, щоб її зберегти