Важливою умовою отримання щедрого врожаю цибулі є правильний вибір цибулі. Так, слід уважно підбирати цибулинний посадковий матеріал, уникаючи підморожених, пророслих цибулин, а також мають неприємний гнильний запах або плями.

І справді, цибуля-сівок повинна бути щільною на дотик, з сухими лусками, що криють, і визрілою шийкою. Цибулинки не повинні бути зморщеними, з зеленим листям, що з'явилося.

Зовнішній вигляд

При виборі цибулі-сівки важливо звертати увагу на її зовнішній вигляд. Він повинен бути свіжим і здоровим, з міцним листям і тонким корінцем. Уникайте цибулин з м'яким або висохлим листям, а також мають плями або ознаки гнилі.

Розмір і форма

Цибуля-сівач може мати різні розміри та форми, і це не завжди є показником якості. Однак рекомендується вибирати цибулю-севок середнього розміру або крупну, оскільки вони містять більше поживних речовин і мають більш насичений смак.

Сіянку розрізняють за розміром:

  • невеликий – до 1,5 см у діаметрі, найкрасивіший до озимого посіву;
  • середній - цибулини 1,5-2 см використовуються як у весняній, так і в осінній посадці;
  • великий - цибулинки більше 2 см використовуються для вигонки на зелень.

Сорти відрізняються за кольором цибулин:

  • жовтий (Штур, Центуріон, Штутгартер Різен та ін.) - Найбільш поширена група, яка використовується в будь-яких кулінарних цілях;
  • червоний (Ред Барон) – найбільш декоративний різновид, придатний для приготування салатів або нарізок, оскільки при термічній обробці втрачає колір;
  • білий (Сноубол) – найсмачніша цибуля, гострота якої пом'якшується її насолодою.

Крім того, вони мають різну форму:

  • округлі (Радар, Штур, Стурон);
  • плоскі (Сеншуй, Штутгартен Різен);
  • витягнуті (Бірнформіге).

Види цибулі-сіянки
Види цибулі-сіянки

Запах

Якісна цибуля-сіянка повинна мати приємний аромат. Зазвичай при неправильному зберіганні цибуля розвиває неприємний запах гниття. Перед покупкою можна понюхати цибулю, щоб переконатися в її свіжості.

Садити цибулю-сівач потрібно рядами, проводячи на грядках борозенки на відстані 40 см одна від одної. Цибулі в борозенці розташовують на відстані 7 см одна від одної, заглиблюючи їх у землю так, щоб на поверхні залишити "кінчик" заввишки 2 мм. Залежно від сорту, цибулинки проростають на 10 – 12-й день.

Посадка саджанки навесні проводиться, коли земля прогрілася до +10° з квітня-травня, за погодою. Рослина холодостійка та невеликі заморозки переносить добре. Але, якщо робити посадку в холодний ґрунт, воно швидше піде в стрілку.

Хороший урожай можна отримати при посадці на легких супіщаних ґрунтах, окультурених.

Щоб цибулини виростали великими, потрібні постійні помірні поливи та внесення мінеральних добрив. Не допускайте помилок, вносити свіжу органіку і занадто багато азотних добрив – не можна.

Читайте також:

Цибуля виросте соковитою, великою і без стрілок: секрети наших бабусь для гарного врожаю

Буде великим і тонкою шкаралупою: як правильно виростити волоський горіх

Помідори та перець виростуть як на підбір: лише два дешеві компоненти подарують урожай мрії