Упродовж багатьох років українські сади могли похвалитися наявністю горіхових дерев, відомих своєю численною користю для здоров'я.

Оскільки волоські горіхи є багатим джерелом омега-3, вітаміну B, магнію та амінокислот, їхня популярність не дивна. Однак, на думку агронома Петра Зайця, для отримання якісних плодів потрібне ретельне вирощування.

Насамперед для успішного вирощування волоських горіхів Заєць рекомендує вибирати дерева відомих сортів та садити їх у відкритий ґрунт навесні, щоб забезпечити достатній розвиток коренів до настання зими.

Місце для посадки слід вибирати без застою води та на відстані не менше 4 метрів від інших великих рослин. Перед посадкою рекомендується збагатити ґрунт такими добривами, як Суперфосфат, Діамофоска, Екоплант. Полив необхідний регулярний, стежачи за тим, щоб грунт залишався вологим.

Досвідчений садівник каже, що запорука успіху – як саджанці і правильна посадка. Сортові дерева, стійкі до морозів і хвороб, зазвичай починають плодоносити протягом двох років, тоді як дерева, вирощені аматорським способом із простих саджанців, можуть отримати перший урожай через сім років.

Волоський горіх
Волоський горіх

Декілька популярних сортів волоських горіхів, відомих своєю високою врожайністю, включають:

"Іван Багряний" відрізняється невисоким зростанням та раннім плодоношенням.

"Кочерженко" - карликовий сорт з відмінними за смаком ядрами.

"Ідеал", відомий своїм довголіттям та стабільним плодоношенням.

На додаток до цих визнаних сортів, нові, такі як "Гігант", "Каларашський" та "Скіноський", набирають популярності.

Також при купівлі саджанців волоського горіха Заєць радить виявляти обережність. Так, він рекомендує купувати насіння тільки у перевірених сільськогосподарських компаній, щоб забезпечити якість та надійність. Дуже важливо уникати покупок у реселерів.

Нагадаємо, як правильно садити та вирощувати редиску: розкішний урожай можна збирати кілька разів на рік

Раніше «Українці» писали, чим удобрити троянди навесні, щоб вони гарно цвіли та довго стояли: будуть пишні, як ніколи

Як повідомляли «Українці», урожай полуниці буде вдвічі більшим і смачнішим: геніальна хитрість з капроновими колготами