Польська влада готує суттєві зміни до закону про допомогу біженцям з України з метою внесення поправок. Ці зміни, які 29 березня представить МВС, включають скасування чинної системи фінансування харчування та проживання у невеликих приватних центрах місткістю до десяти осіб. Про це повідомляє "Rzeczpospolita".

Згідно із запропонованими поправками, польський уряд фінансуватиме перебування українських біженців лише у тих місцях, які мають домовленості з губернатором і, отже, знаходяться під контролем держави.

Цей крок спрямований на забезпечення кращого нагляду та керування житлом біженців. Нині у центрах колективного розміщення у Польщі проживає 39 937 українських біженців, що становить близько 4,2% від загальної кількості.

Мацей Душчик, заступник міністра внутрішніх справ, який відповідає за міграційну політику, визнав проблеми, з якими стикаються біженці, і наголосив на необхідності збалансувати підтримку, яку надають українцям, з допомогою, доступною польським громадянам в аналогічних ситуаціях.

Так, уряд розглядає можливість часткової оплати проживання та інших допоміжних послуг на вирішення цієї проблеми.

Ще однією важливою зміною є запровадження з 2025 року дозволу на тимчасове проживання для біженців із України. Цей дозвіл терміном на три роки надає легальний статус та спростить їхнє перебування в Польщі.

Однак для отримання цього дозволу потрібно пройти процедуру перевірки в органах внутрішньої безпеки, прикордонників та поліції, а також здати відбитки пальців.

Як дізнатися, що у машини скручений пробіг: ці хитрощі не дадуть вас обдурити

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам значно спростили життя: Укрпошта запустила унікальну безкоштовну послугу

Як повідомляли «Українці», стосується всіх, у кого стоять лічильники: свідчення українців можуть бути недійсними – найважливіша процедура