Досвідчені садівники повідомляють, що посадка виноградних саджанців потребує ретельної підготовки та термінів.

Для саджанців винограду з відкритою кореневою системою фахівці рекомендують висаджувати їх наприкінці квітня – на початку травня. Для саджанців із закритою кореневою системою посадку краще проводити наприкінці весни чи на початку літа.

Насамперед підготуйте посадкову яму заздалегідь. На дно покладіть дренажний шар із щебеню або битої цегли глибиною близько 10 см. Потім додайте суміш родючого ґрунту, до складу якого входить верхній шар землі з ями, змішаний з перегноєм, суперфосфатом та золою (приблизно по 1 кг). Заповніть яму цією сумішшю і добре полийте.

Потім помістіть виноградний саджанець у підготовлену яму так, щоб коренева п'ята знаходилася на глибині близько 50 см.

Виноград, кадр з відео
Виноград, кадр з відео

Акуратно розправте коріння у ямі. Заповнюйте яму ґрунтом доти, доки він не досягне 5 см нижче рівня поверхні, потім ущільніть навколо коренів, щоб усунути повітряні кишені.

Після посадки обов'язково рясно полийте саджанець теплою водою. Дайте воді вбратися, а потім заповніть яму великою кількістю ґрунту, поки вона не досягне рівня поверхні.

Зрештою, замульчуйте верхню частину посівної площі, щоб зберегти вологу і придушити зростання бур'янів. Це також забезпечить деяку ізоляцію коріння.

Нагадаємо, як виростити ранні огірки без теплиці: урожай буде хрустким та солодким

Раніше «Українці» писали, що неземний урожай вам забезпечений: що потрібно посадити поряд із полуницею – ви будете в захваті

Як повідомляли «Українці», новий спосіб виростити королівський урожай полуниці: революційний лайфхак із ПВХ трубою