Огірки - улюблена культура для теплої погоди, але за правильного підходу садівники можуть успішно вирощувати їх навіть у далеко не ідеальних умовах.

Справа в тому, що агрономи поділилися досвідом та дали кілька порад та методів, які допоможуть забезпечити успішний урожай огірків:

Насамперед підвищіть холодостійкість насіння огірків, загорнувши їх у вологу тканину і помістивши в холодильник на два дні при температурі 0 градусів Цельсія.

Для раннього врожаю використовуйте розсадний метод. Насіння огірків сійте в торф'яні стаканчики приблизно за 30 днів до висадження їх у ґрунт.

Також не чіпайте коріння, воно погано переносять пересадку. Кожен саджанець висаджуйте в окрему склянку, щоб не пошкодити коріння.

Проростіть насіння огірків перед посадкою, загорнувши їх у вологу тканину і помістивши в тепле місце (25–30 градусів за Цельсієм). Садіть насіння, коли з'явиться коріння, щоб забезпечити швидке проростання та захист від шкідників.

Уважно вибирайте сорти огірків, які дають перші плоди вже за 45–50 днів. Самоплідні гібриди замість звичайних сортів будуть добрим вибором, щоб отримати більш ранні та стабільні врожаї.

Для посадки підійде сонячне місце в саду, бажано захищене від сильних вітрів. Посадіть огірки поряд із цегляною стіною, яка поглинає тепло вдень і віддає його вночі.

Урожай огірків
Урожай огірків

Окрім цього, розгляньте можливість посадки розсади огірків під тимчасовим укриттям на арках для економічного та ефективного методу раннього збирання врожаю.

Щоб прогріти грунт, накрийте його чорною плівкою, що мульчує, щоб поглинути і зберегти тепло, сприяючи більш швидкому зростанню.

Створіть траншею між рядами і заповніть її свіжим гною або ущільненою травою, щоб генерувати тепло, зігріваючи як повітря під плівкою, так і навколишній ґрунт.

Перед пересадкою на дно посадкових ям обов'язково додайте подрібнену свіжу траву. Це стимулюватиме прогрівання ґрунту та забезпечить молоді рослини необхідним азотом.

Крім цього слідкуйте за тим, щоб грунт залишався постійно вологим, оскільки огіркам для оптимального зростання потрібно достатньо води. Для поливу використовуйте теплу воду.

Ще деякі садівники перед пересадкою заливають посадкові ями окропом, щоб ще більше прогріти землю.

Нагадаємо, неземний урожай вам забезпечений: що потрібно посадити поряд із полуницею – ви будете в захваті

Раніше «Українці» писали, город здивує своїм урожаєм, а бур'яни зникнуть: все дуже просто, дешево та ефективно

Як повідомляли «Українці», виростуть солодкими та соковитими: що потрібно обов'язково зробити при посадці перцю та помідорів – ви здивуєтеся врожаю