Багато українців звикли вмикати прання увечері перед сном, бо не завжди є можливість робити це вдень. Наші пращури вірили, що вночі активізуються "нечисті сили" і тому можна залучити до будинку негативну енергію. З цієї причини ввечері не виносили також сміття, не прибирали в кімнатах і не вивішували одяг на просушування. Вірити чи не вірити у прикмети та забобони – особиста справа кожного, проте знати про заборони, яких дотримувалися наші предки, буде не зайвим.

І справді, з пранням у наших предків було пов'язано чимало прикмет, які дійшли до нашого часу.

Виявляється, залишена сушитися на ніч білизна може залучати до себе злі сили і збирати в собі негативну енергетику, саме тому перед сном за старих часів було прийнято знімати білизну і не прати її безпосередньо перед сном.

За більш радикальною версією, на чистому одязі, якщо його залишити сушитися на вулиці на ніч, вороги можуть навести псування або наслати прокляття на сім'ю.

Негативне ставлення у наших предків було і до місячного світла. Повір'я говорить, що одяг, висушений під таким освітленням, може притягнути невдачі та хвороби. А ось тканина, яка вбере у себе під час сушіння сонячне світло, позитивно впливатиме на свого власника, зцілюватиме та зігріватиме його.

До речі, багато хто буде здивований, але прати вранці теж не бажано. Вся справа в тому, що згідно з прикметами, людина, що починає день з прання, змиє з себе успіх і щастя. Раніше ніхто не хотів ризикувати такими важливими речами, тому прання відкладали на пізніше.

Випраний одяг
Випраний одяг
Читайте також: