В народних віруваннях існує ціла низка прикмет та обмежень, пов'язаних з вечірніми годинами. Однією з таких відомих прикмет є заборона на винос сміття після заходу сонця.

Наші предки були переконані, що вночі світ набуває іншого виміру, активізуючи не лише природні, але й потойбічні сили.

Згідно з повір'ям, вечірній час – це пора, коли між світами стає тоншим кордон, що дає можливість нечистій силі виявляти свою активність. Тому виносити сміття після заходу сонця вважалося ризикованою справою, що могло "відкрити двері" для всякого роду негативу в домівку.

Повір'я говорить, що з такою дією можна "винести" з дому не лише бруд і непотреб, але й щастя, благополуччя, фінансове добробут. Вважалося, що сміття, винесене в нічний час, може стати "магнітом" для неприємностей, залучати до дому сварки, незгоди, фінансові втрати.

За іншою версією, відьми та чарівники активізують свою діяльність саме після заходу сонця. Вони використовують знайдені предмети для своїх магічних ритуалів, надаючи їм негативних властивостей. Винесене сміття може стати одним з таких предметів, використаних для наведення порчі на домоволодіння.

Такі повір'я слугували свого роду попередженням, мета якого — зберегти гармонію та благополуччя в домі, уникнути можливих неприємностей. Вони є відображенням глибокого поваги наших предків до природи, циклічності дня та ночі, а також розуміння того, що наше повсякденне життя тісно переплетене з невидимим світом.