Здавалося б, невинне відвідування могил близьких, що пішли, може прийняти похмурий оборот. Так, прикмети кажуть, що якщо ігнорувати різні забобони та табу можуть статися неприємності, пов'язані з цвинтарями.

Важливо повідомити, що є кілька нюансів, про які слід знати, у тому числі й певний час, якого слід уникати, та правила поведінки, яких слід дотримуватись.

Повідомляється, що прийнято вважати, що відвідування кладовища у другій половині дня недоцільне, оскільки це може потурбувати душі померлих. З наближенням сутінків деякі вважають, що царство мертвих стає активним, і порушення їхнього спокою в цей час може призвести до небажаних наслідків.

Ще одна важлива заборона – відвідування могил у православні свята, у тому числі Трійцю та Різдво, а також у період між Великоднем та Радоницею.

кладовище \\ фото Знак.ком
кладовище \\ фото Знак.ком

Крім того, вважається, що після свята Покрови Пресвятої Богородиці померлих слід залишити спокійно відпочивати, залишивши їхню природну «ковдру» з листя та снігу незайманим.

Також багато віруючих вважають за краще відвідувати цвинтар по суботах, вибираючи підходящий час для відвідування. Існує також забобони проти надмірного розгляду могил інших людей, оскільки це може привернути небажану увагу або навіть відплату померлого.

Традиційно у дні поминок на могилах залишають підношення з їжею та питтям, хоча деякі езотерики застерігають від залишення предметів, які швидко розкладаються.

Важливо, що настійно не рекомендується шуміти або вирубувати дерева на цвинтарі, оскільки вважається, що це порушує спокій душ і може принести нещастя винним.

Нагадаємо, в Україні вводять в обіг нові гроші: такої купюри ви ще не бачили. НБУ назвав номінал

Раніше «Українці» писали, коли переводити годинник: літній час уже на носі

Як повідомляли «Українці», поштовх у спину від Польщі: блокада кордону – лише підготовка