Повідомляється, що в Україні буде скорочення пенсій, що спонукає урядовців виступити з різким попередженням громадянам: готуйтеся до зниження пенсійних виплат та розгляньте можливість працювати до глибокої старості, щоб забезпечити фінансову стабільність.

Заступник міністра соціальної політики Дарина Марчак повідомила сумну новину, намалювавши похмуру картину як для нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів. Україна стикається з важкою демографічною ситуацією, що посилюється війною, і перспектива подолання демографічного розриву можлива лише протягом кількох десятиліть, за умови, що війна закінчиться швидко та умови в країні покращаться.

Наразі Україна бореться із тривожним співвідношенням одного пенсіонера на одного працюючого громадянина, критичним дисбалансом, який створює навантаження на Пенсійний фонд України, який значною мірою покладається на підтримку міжнародних партнерів для виконання пенсійних зобов'язань. Щороку пенсійний дефіцит збільшується, що призводить до зниження реальних пенсій громадян.

Пенсійний фонд
Пенсійний фонд

У відповідь на цю кризу уряд звертається до населення з двома терміновими закликами: по-перше, почати відкладати на пенсію, а по-друге, підготуватись до можливості працювати до глибокої старості.

Щодо першого пункту, то пенсійні реформи спрямовані на створення обов'язкової та добровільної систем пенсійних накопичень, хоч і на ранніх стадіях. Однак це залишається очевидним: люди повинні робити активні кроки для забезпечення свого фінансового майбутнього після виходу на пенсію.

Друге звернення має прагматичніший характер і визнає необхідність продовження трудового стажу українцям. Цілком імовірно, що найближчим часом буде ухвалено законодавчі зміни щодо підвищення пенсійного віку, які розвіють будь-які ілюзії про достроковий вихід на пенсію у 60 років. Таким чином, підтримання гарного здоров'я стає першорядною умовою продовження трудової діяльності до досягнення заслуженої пенсії.

Скрін публікації в Telegram
Скрін публікації в Telegram

Скрін публікації в Telegram
Скрін публікації в Telegram

Нагадаємо, не як у всіх "смертних": Павло Зібров назвав розмір своєї пенсії - йому ще "допоміг" Михайло Поплавський

Раніше «Українці» писали, всі запасаємося, доки є шанс: в Україні буде дефіцит найпопулярнішого продукту у світі

Як повідомляли «Українці», у червні підвищать пенсії: кому пощастило та на що розраховувати