В Україні за перевірку лічильників води деякі мешканці зобов'язані заплатити до 400 гривень. Ця плата необхідна для забезпечення точності лічильників, які вимірюють споживання гарячої та холодної води.

Перевірка лічильників – обов'язкова процедура, передбачена законодавством України, яка потребує перевірки кожні чотири роки. Процес перевірки гарантує, що лічильники води працюють правильно та точно вимірюють споживання.

Якщо вчасно не провести перевірку лічильника, водоканал не сприйме його показання. Це призводить до кількох наслідків:

Протягом перших трьох місяців оплата ґрунтуватиметься на середньому споживанні води за попередні місяці.

Через три місяці оплата буде здійснюватися відповідно до стандартних норм водоспоживання, встановлених в Україні, які можуть не відображати фактичне споживання та можуть бути вищими.

Лічильник води, фото: ukrainci.com.ua
Лічильник води, фото: ukrainci.com.ua

Уникнути плати за верифікацію неможливо, оскільки це вимога закону. Недотримання графіка перевірок призведе до вищезгаданих наслідків, які потенційно можуть призвести до збільшення рахунків за воду.

Таким чином, своєчасна перевірка лічильників води має вирішальне значення для точного виставлення рахунків та дотримання українського законодавства, гарантуючи, що мешканці платять лише за воду, яку вони фактично використовують.

Скрін публікації в Telegram
Скрін публікації в Telegram

Нагадаємо, у червні підвищать пенсії: кому пощастило та на що розраховувати

Раніше «Українці» писали, скільки платитимемо щомісяця за світло за новими тарифами: від різниці ноги підкосить

Як повідомляли «Українці», це справжній біль: за зростанням тарифів на світ подорожчає і вода з 1 червня – названо ціни