Садівникам важливо пам'ятати, які рослини не можна обрізати навесні, щоб не нашкодити їм.

Такі дерева, як яблуні, груші, вишні та інші, краще обрізати восени або в кінці зими, коли вони перебувають у стані спокою. Весняне обрізування може послабити дерева та збільшити ризик інфекційних захворювань.

Такі чагарники, як бузок, жасмин та альпійська троянда, цвітуть на пагонах попереднього року. Обрізка цих чагарників навесні може призвести до втрати цвітіння цього сезону. Перед обрізанням рекомендується дочекатися закінчення цвітіння.

Також хвойні дерева, такі як ялівець і кипарис, не вимагають весняної обрізки, оскільки це може пошкодити їх природний захист від холоду та морозу. Краще обрізати їх восени, щоб не зашкодити.

Обрізка дерев, кадр з відео
Обрізка дерев, кадр з відео

Такі рослини, як магнолія, утворюють бутони восени або взимку, і обрізка їх навесні може видалити ці бруньки, запобігаючи цвітінню. Щоб забезпечити цвітіння, краще обрізати ці дерева після того, як вони перестануть цвісти.

Так, так садівники можуть допомогти зберегти здоров'я та життєздатність своїх рослин, уникаючи при цьому ненавмисних збитків від обрізки у весняний сезон.

Нагадаємо, цієї помилки припускається кожен другий: чи можна сипати під яблуню золу

Раніше «Українці» писали, як врятувати підмерзлу картоплю після посадки: заморозки та холодна погода тепер не страшні

Як повідомляли «Українці», як правильно вирощувати орхідею, щоб вона довго і красиво цвіла: жодної метушні із землею – одна вода