Повернення весняних заморозків ставить під загрозу плани затятих садівників зі збирання врожаю. Як фруктові дерева, так і основні овочеві культури однаково схильні до згубного впливу морозу. Навіть посаджена картопля не застрахована, якщо вона почала проростати.

Досвідчені агрономи розповіли, як захистити врожай картоплі від заморозків.

Ознаки замороженої картоплі:

Коли температура опускається нижче нуля, молоді пагони можуть загинути, тоді як рослини, що більш укорінилися, стійко переносять морози. Однак якщо молоді пагони чорніють і в'януть, це вказує на потенційну гниль, якщо не вжити заходів.

Дії порятунку замороженої розсади:

Для пожвавлення підмерзлої розсади внесіть нітрофоску (5 грам на квадратний метр) або позакореневе підживлення сечовиною (20 грам на 10 літрів води).

Використовуйте Епін Екстра, стимулятор росту, відомий своїм ефективним захистом рослин від несприятливих погодних умов.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Також подумайте про те, щоб накрити грядку чорною плівкою, прикріпленою до арок або кілочків до сходу сонця, щоб забезпечити захист.

Альтернативно підніміть саджанці, ізолюйте їх великим шаром соломи або рясно полийте (що імітує захисний ефект обприскування).

Так, запобіжні заходи, такі як моніторинг погоди, дотримання відповідних термінів посадки та вибір сортів, адаптованих до місцевого клімату, залишаються найкращими методами забезпечення успішного врожаю.

Нагадаємо, коли садити кавуни у травні для царського врожаю: названо дати та ефективні секрети

Раніше «Українці» писали, обов'язково зробіть це з редискою, щоб вона не виросла гіркою та водянистою: хитрість досвідчених агрономів

Як повідомляли «Українці», ваш сад та город будуть знищені: рослини, які в жодному разі не можна висаджувати