Вкрай важливо зберігати пильність щодо нових випадків шахрайства, особливо щодо пенсіонерів, які можуть стати об'єктом обману.

Так, шахраї розробили нову схему незаконного отримання грошей, орієнтовану, зокрема, на пенсіонерів. Вони надсилають SMS-повідомлення, в яких стверджується, що людина має посилку, яка очікує доставки, але через проблему з невказаною адресою вона не може бути доставлена. У повідомленні одержувачам пропонується перейти за посиланням та надати дані своєї адреси.

Щоб не стати жертвою подібних шахраїв, ось кілька важливих порад:

Ніколи не переходьте на посилання з небажаних SMS-повідомлень, особливо якщо вони стверджують, що пов'язані з доставкою посилок або фінансовими питаннями.

Перевірте достовірність будь-яких повідомлень про доставку посилок, відвідавши офіційний сайт поштової служби або використовуючи її офіційний мобільний додаток.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Перш ніж вводити будь-яку особисту інформацію, двічі перевірте URL-адресу веб-сайту, вказану в повідомленні. Навіть незначні невідповідності можуть вказувати на фішинговий сайт, який призначений для крадіжки вашої інформації.

Також розгляньте можливість придбання окремої інтернет-картки спеціально для онлайн-транзакцій. Переводьте на цю картку необхідну суму лише безпосередньо перед здійсненням покупки, що знижує ризик втрати великих сум.

Не передавайте коди підтвердження, отримані за допомогою SMS, третім особам, оскільки вони можуть бути використані для доступу до ваших рахунків або здійснення шахрайських транзакцій.

Скрин публікації у Telegram
Скрин публікації у Telegram

Нагадаємо, ПФУ раптово потішив українців: пенсії тепер побільшали. Чи так це?

Раніше «Українці» писали, Ощадбанк попередив пенсіонерів: готуйтеся до змін та обмежень

Як повідомляли «Українці», пенсіонери з маленькими пенсіями отримають нові надбавки вже з травня: на це чекали мільйони