Помідори чудово почуваються в умовах, де багато світла і тепла, але вони досить вибагливі до рівня вологості: ні занадто багато, ні занадто мало не буде достатньо.

Досягнення оптимального режиму поливу має вирішальне значення для успішного збирання, оскільки надмірна вологість може призвести до загибелі рослин.

Визначення того, як часто поливати помідори:

Частота поливу томатів повинна бути адаптована до переважних погодних умов з урахуванням таких факторів, як рівень вологості, склад ґрунту та швидкість його висихання.

Недостатній полив може призвести до появи низькорослих плодів, а надлишок вологи може призвести до гниття.

Багато городників вважають за корисне поливати помідори раз на тиждень, витрачаючи близько 3 літрів води на кущ. У фазу цвітіння бажано трохи скоротити обсяг поливу до 2 літрів. У період дощів додатковий полив часто не потрібен.

Помідори, город, кадр з відео
Помідори, город, кадр з відео

У спеку доцільно збільшити частоту поливу до двох разів на тиждень, а в сильну спеку - до чотирьох разів.

Випадки, коли слід уникати поливу:

Уникайте поливу відразу після пересадки розсади у ґрунт. Натомість краще зволожувати грунт вранці, а потім аерувати його.

У міру дозрівання скорочуйте полив, щоб запобігти перезволоженню. Як тільки розпочнеться етап збирання врожаю, повністю припиніть полив, щоб зберегти якість фруктів.

Також експерти виступають за використання дощової або відстояної води, що ідеально відповідає температурі ґрунту, для ефективного харчування рослин.

Нагадаємо, справжнє лихо для врожаю: як легко і без витрат позбутися шкідників на городі та в саду

Раніше «Українці» писали, тепер про дачу та город можна лише мріяти: в Україні рекордно подорожчала земля

Як повідомляли «Українці», як виростити хрумку та соковиту редиску в рекордні терміни: правила догляду для небувалого врожаю