Новий економічний прогноз цін на продукти в Україні є досить тривожним, на який впливають численні чинники, такі як обмінний курс долара та стан урожаю.

Експерти припускають, що якщо курс долара перевищить 40 гривень, це може суттєво вплинути на ціни на продукцію. Крім того, очікується, що несприятливий урожай цього року сприятиме зростанню цін, прогнозується зниження виробництва зерна порівняно з попереднім роком.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прогнозує зростання цін на хліб на 5-7% через ці фактори. Більше того, очікується, що до літа такі популярні продукти, як молоко, м'ясо та м'які сири, ціни на які вже зросли за останній рік, продовжуватимуть дорожчати ще на 4-5%.

Продукти: скрін з відео
Продукти: скрін з відео

Хоча стабілізація може відбутися тимчасово, принаймні до першого осіннього місяця, загальна тенденція передбачає зростання цін на основні продукти харчування в Україні.

«Якщо минулого року ми зібрали 83 мільйони тонн, то цього року прогнозується зібрати на рівні 75-76 мільйонів тонн максимум. З них зернових – менше 50 мільйонів тонн. І від цього теж залежатимуть ціни. Закладайте приблизно 5-7% зростання ціни на хліб», - заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Скрін публікації в Telegram
Скрін публікації в Telegram

Нагадаємо, терміново робіть запаси, поки не пізно: самий ходовий продукт перетворюється на "золото"

Раніше «Українці» писали, нові тарифи на світ: коли і на скільки підвищать головну комунальну послугу

Як повідомляли «Українці», тарифи на комуналку, субсидії та пільги: що зміниться для українців у травні