Перспектива підвищення тарифів на електроенергію в Україні з 1 червня викликала стурбованість громадськості, особливо у зв'язку з прогнозами, які передбачають підвищення до 3-3,5 грн за кВтг, а літні місяці. Про це повідомляє видання «obozrevatel».

Повідомляється, що уряд продовжив дію чинного тарифу до кінця травня, щоб оцінити стан енергетики та визначити необхідні ресурси для ремонтних робіт.

Через теплішу погоду очікуються періоди пікового споживання. Імовірність впровадження графіків відключення електроенергії залежатиме від таких факторів, як відновлення та експлуатація теплових електростанцій, а також від успіху будь-яких потенційних атак на енергосистему. Так, Україна шукає надзвичайної допомоги від країн ЄС для пом'якшення цих проблем.

Поки остаточне рішення ще не ухвалено, уряд розглядає різні варіанти. Одна із пропозицій передбачає підвищення тарифів для великих споживачів для покриття витрат на генерацію та доставку, які потенційно можуть перевищити 3,5 грн за кВтг.

Двохзонний лічильник
Двохзонний лічильник

Однак визначення критеріїв для великих споживачів є складним завданням, оскільки як індивідуальні домовласники зі значними потребами в електроенергії, так і жителі висотних будівель, що не споживають газ, вимагають значної кількості електроенергії, особливо в зимовий період.

Інший варіант передбачає підвищення тарифів для всіх споживачів приблизно до 3 грн за кВтг з очікуванням помірного зростання цін у всіх напрямках.

Нагадаємо, термінове попередження: які українці буду майже місяць без гарячої води

Раніше «Українці» писали, чудовий подарунок на Великдень: українцям роздадуть готівку на відплату комуналки

Як повідомляли «Українці», потужний удар по кишені: в Україні різко злетіли ціни на основний продукт