На цибулю спостерігається зростання цін у всій Україні. Загалом за тиждень ціни на нього зросли на 19%, склавши в середньому від 14 до 22 гривень за кілограм. Отже, споживачі в Україні незабаром можуть зіткнутися із зростанням цін у супермаркетах.

Також аналітики EastFruit підтверджують тенденцію подорожчання. Вони спостерігають безперервне зростання відпускних цін, викликане підвищеною торговельною активністю в сегменті ринку цибулі, що дає продавцям можливість підвищувати ціни, як повідомляє «obezrevatel».

Варто підкреслити, що якість цибулі істотно впливає на її ціну. Власники елітних лотів мають вигоду з можливості підняти її на тлі скорочення пропозиції на ринку. Внаслідок цього ціни на цибулю в українських господарствах зросли в середньому на 19%, причому зараз аграрії пропонують цю продукцію в діапазоні 14-22 грн/кг, що перевищує показники попереднього тижня.

Експерти пов'язують це зі зростанням попиту на даний продукт разом із недостатньою пропозицією якісної продукції. Незважаючи на зростання цін, вартість цибулі залишається на 58% нижчою, ніж у травні 2023 року. Тим не менш, інсайдери ринку очікують на подальше зростання досить швидкого подорожчання, викликаного виснаженням запасів цибулі на складах.

Користь цибулі для здоров'я
Користь цибулі для здоров'я

Які зараз ціни на цибулю у супермаркетах?

За даними порталу "Мінфін", середня ціна у квітні склала 15,62 грн/кг. Однак супермаркети продають цей овоч за значно вищими цінами:

Сільпо: 24,60 грн/кг

МЕТРО: 29,88 грн/кг

Фора: 23,90 грн/кг

АТБ: 24,49 грн/кг

Нагадаємо, ваш сад та город будуть знищені: рослини, які в жодному разі не можна висаджувати

Раніше «Українці» писали, ідеальне добриво та боєць із шкідниками: як правильно посіяти гірчицю, щоб захистити врожай та город

Як повідомляли «Українці», урожай буде щедрим, як у наших пращурів: Зібров показав, як садити картоплю. Полякова та її город відпочивають