Мінсоцполітики оголосило про нові зміни у визнанні трудового стажу для отримання пенсійних прав, зокрема, щодо осіб, які працювали в РФ після 19 лютого 2014 року, як це передбачено Законом № 9453.

Закон № 9453 передбачає, що періоди військової служби у правоохоронних органах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, а також робота у судових чи правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях не вважаються частиною страхового періоду з 19 лютого 2014 року.

Однак люди, які працювали в інших країнах, можуть включати періоди роботи за кордоном з метою розрахунку пенсії. Їм необхідно надати до Пенсійного фонду документ, що підтверджує їхню роботу за межами України.

Пенсіонери
Пенсіонери

Це дозволяє особам, які повертаються з-за кордону, наприклад з Італії, зараховувати період роботи в цій країні для отримання права на українську пенсію у віці 60, 63 або 65 років.

Також жителям Криму до російської окупації більше не потрібно отримувати інформацію із Пенсійного фонду РФ. Натомість їм потрібно лише подати заяву про те, що вони не отримують пенсію в Криму і бажають отримувати її в Україні. Така документація, як трудова книжка чи пенсійна справа, може бути надана для розрахунку пенсії, не вимагаючи підтвердження Пенсійного фонду країни-агресора.

Нагадаємо, тарифи на комуналку, субсидії та пільги: що зміниться для українців у травні

Раніше «Українці» писали, термінове попередження для всіх пенсіонерів: вас залишать без грошей

Як повідомляли «Українці», чому не приходить пенсія: українці зіткнулися із проблемою – ПриватБанк дав роз'яснення