Зростання цін на сільськогосподарські землі в Україні, незважаючи на війну, відображає стійкість та потенціал аграрного сектору, як повідомляє видання «today».

З січня до березня 2024 року вартість сільськогосподарських земель в Україні зросла на 11,2%. Це збільшення сприяло зростанню ринкової капіталізації на 202,5 ​​млрд грн.

Кількість договорів купівлі-продажу сільськогосподарських земель за цей же період збільшилася на 7%. Так, було укладено понад 25 тисяч договорів на загальній площі земель 58,8 тисячі гектарів.

Зазначається, що ціна за гектар зросла з 37,7 тис. грн у четвертому кварталі 2023 року до 42 тис. грн у січні-березні 2024 року.

Незважаючи навіть на повномасштабну війну, ринок земель в Україні продовжує розвиватись. Рішення Національного банку України підвищити коефіцієнт ліквідності сільськогосподарських земель із 0,35 до 0,5 свідчить про підтримку галузі.

Українська земля: скрін з відео
Українська земля: скрін з відео

Це коригування дозволить сільськогосподарським землевласникам залучити додаткові кошти, які оцінюються в 25 мільярдів доларів.

Земельний ринок в Україні розглядається як додатковий ресурс для відновлення територій, що постраждали від війни. Однак реалізація його повного потенціалу потребує скоординованих зусиль законодавців, уряду та місцевих громад.

Важливо нагадати, що з 1 січня 2025 року сільськогосподарські землі, права власності на які не оформлено, буде передано місцевим громадам. Це підкреслює важливість отримання українцями необхідних документів на право власності для збереження своїх земельних ділянок.

Нагадаємо, як виростити хрумку та соковиту редиску в рекордні терміни: правила догляду для небувалого врожаю

Раніше «Українці» писали, величезні штрафи для власників газових плат та колонок: за що масово карають українців

Як повідомляли «Українці», виноград виросте соковитим і великим - ідеальне підживлення для багатого врожаю