Вирощування картоплі може бути простою справою, але ігнорування деяких факторів може призвести до невтішних результатів. Так, професійні городники поділилися порадами, як уникнути поширених помилок.

Вибір сорту має першорядне значення. Враховуйте кліматичні умови, тип ґрунту та стійкість до хвороб. Вибір сортів, що погано підходять для регіону чи ґрунту, може знизити врожайність.

Важливе значення має якісний матеріал. Картоплини повинні бути здоровими, неушкодженими, мати достатній розмір та паростки. Перед посадкою бажано обробити засобами боротьби зі шкідниками та хворобами.

Висаджуйте при оптимальній температурі ґрунту, близько +8-10°C. Рання посадка в холодний ґрунт може призвести до загнивання, а пізня посадка скорочує вегетаційний період та врожайність.

Також глибина посадки залежить від типу ґрунту та розміру картоплі. Легкі піщані ґрунти вимагають глибшої посадки, ніж важкі глинисті. Глибина повинна становити 8-10 см, щоб запобігти висиханню або затримці проростання.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Відстань між рядами та картоплею має вирішальне значення для правильного розвитку рослин. Відстань між рядами має становити 60–70 см, відстань між картоплею всередині рядів має становити 25–30 см.

Крім цього, ретельно підготуйте ґрунт, розпушивши його на глибину 20-25 см, видаливши бур'яни та вносячи органіку для покращення родючості та структури.

Регулярний та достатній полив життєво важливий, особливо під час формування. Також уникайте надмірного поливу, щоб запобігти гниття та хвороби.

Потрібно розуміти, що пильність проти шкідників та хвороб необхідна протягом усього сезону. Раннє виявлення та лікування можуть пом'якшити збитки.

Збирайте врожай, коли верхівки рослин засохнуть, і дайте їм висохнути, перш ніж зберігати їх у прохолодному, темному місці, що добре провітрюється.

Нагадаємо, в жодному разі не садіть капусту на цих грядках: ви позбавите себе врожаю

Раніше «Українці» писали, редиска буде великою та солодкою, як яблука: як її потрібно вирощувати на городі

Як повідомляли «Українці», яких рослин бояться комарі: обов'язково посадіть їх на дачі і ніхто вас не вкусить