Ситуація з відключеннями електроенергії в Україні, особливо в регіонах, які постраждали від російських обстрілів, залишається тривожною, як повідомляє «obozrevatel».

З 2 травня у Харківській області діють графіки відключення електроенергії, обмеження також запроваджено для промисловості у Кривому Розі. Ці заходи є результатом мережевих обмежень з боку оператора системи передачі через бомбардування окупантів.

Обстріли на Чернігівщині призвели до відключення електроенергії у 947 абонентів у 15 населених пунктах. Крім того, з технологічних причин на короткий час відключилася одна з високовольтних ліній у Полтавській області.

Також Комітет Верховної Ради з енергетики та житлово-комунального господарства попереджає про складну ситуацію з енергопостачанням узимку через складність системи, спричинену російськими обстрілами. Є побоювання, що без радикальних заходів подача електроенергії може бути обмежена лише 12 або 18 годин на день.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

"Зараз ми надавати (електроенергію. - ред.) за пільговим тарифом для населення, на жаль, не можемо. І треба було це рішення (перегляд тарифу для населення. - ред.) приймати раніше. І говорити з людьми відверто, що нам потрібно терміново проводити ремонтну кампанію", - пояснив член комітету Сергій Нагорняк ("Слуга народу").

Одним із запропонованих рішень є підвищення тарифів на електроенергію для населення, щоб вирішити проблему дефіциту доходів енергетичних компаній. Однак це рішення вимагатиме термінових дій та прозорого спілкування з громадськістю.

Окрім цього, графік відключення електроенергії у Харкові оновлено. Споживачам призначено різні режими подачі світла: червоний (відключення), жовтий (оперативні вимикачі), зелений (відсутність відключень), перекреслений жовтий (можливі відключення).

Загалом ситуація наголошує на проблемах, з якими стикається Україна у підтримці стабільного енергопостачання в умовах повномасштабної війни, а також на гостру необхідність у стійких рішеннях для забезпечення добробуту населення.

Нагадаємо, це залишить дірку у вашій кишені: як зміняться тарифи на комуналку

Раніше «Українці» писали, українцям у Польщі підготуватися: що чекає на біженців за кордоном під час мобілізації

Як повідомляли «Українці», пенсії автоматично зростуть із 1 травня: яким українцям і скільки доплатять