В оновленому Меморандумі з МВФ окреслено кілька ключових змін щодо тарифів на комунальні послуги в Україні.

Одна з головних реформ передбачає поступове підвищення тарифів на комунальні послуги. Це підвищення буде реалізовано з часом з урахуванням нової методології встановлення тарифів. Крім того, братимуть до уваги соціальні міркування, особливо під час війни.

Меморандум також включає положення про зовнішнє фінансування для підтримки реформ у комунальному секторі. Воно допоможе полегшити поступове підвищення тарифів та підтримати необхідні реформи.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

Ще одним важливим аспектом є надання прозорої та ексклюзивної прямої бюджетної підтримки енергетичним держпідприємствам. Ця підтримка надаватиметься при забезпеченні прозорості та підзвітності у використанні коштів. Це також залежатиме від наявності бюджетних ресурсів.

"Реформи охоплюють поступове підвищення тарифів (з урахуванням нової методології тарифів та соціальних міркувань під час війни), забезпечення зовнішнього фінансування та надання прозорої та виняткової прямої бюджетної підтримки енергетичним державним підприємствам в очікуванні наявності бюджетних ресурсів", - йдеться у документі.

Нагадаємо, сміятися чи плакати: які доплати до пенсії отримають українці за "зайвий" стаж

Раніше «Українці» писали, тарифи на комуналку неминуче зростатимуть: невтішний прогноз введе у ступор українців

Як повідомляли «Українці», українців змусять платити за світло втричі дорожче: тепер грошей навіть на продукти не залишиться