Леонід Козаченко, президент Української аграрної конференції, нещодавно прокоментував пропозицію уряду підвищити акциз на бензин та дизельне паливо.

Він висловив стурбованість тим, що таке рішення вплине не лише на фермерів, а й на всіх українців. На думку експерта, таке підвищення призведе до подорожчання транспортних послуг, що позначиться на людях, які покладаються на транспорт у різних цілях не лише у посівний період, а й у повсякденному житті.

Козаченко наголосив, що реалізація такого заходу одночасно у всіх секторах економіки може мати серйозні наслідки. Він зауважив непрактичність прийняття рішень, які безпосередньо вплинуть на повсякденне життя людей, без ретельного розгляду та публічного обговорення.

"Не лише в період посівної, а загалом сьогодні приймати рішення, які одночасно вплинуть на всі сектори економіки, недоцільно. Підвищення акцизу на пальне вплине на життя людей, які сьогодні постійно використовують засоби для того, щоб переміщатися територією. І це не лише про власні авто - ціни на квитки теж піднімуться", - зазначив він.

заправка, паливо, газ, бензин
заправка, паливо, газ, бензин

Він зазначив, що пропоноване підвищення акцизу на паливо не отримало достатнього громадського обговорення та обґрунтування своєї важливості у нинішньому українському контексті.

Фахівець вважає, що це рішення матиме широкомасштабні наслідки і кожен українець відчує його наслідки через збільшення транспортних витрат. Він закликав до більш всебічного обговорення та оцінки пропозиції, враховуючи його потенційний вплив на фінансовий тягар населення.

"Я впевнений, що більшість буде проти цього рішення, і воно сьогодні недоцільне. Адже кожен українець платитиме за це зі своєї кишені", - резюмував Козаченко, як пише «gazeta».

Нагадаємо, перед Великоднем змінилися ціни на основні продукти: як здивували українців

Раніше «Українці» писали, що заборонено робити охоронцям та касирам у супермаркетах та магазинах: ви знали про це?

Як повідомляли «Українці», захистіть свою шкіру від сонця: секрети, які вбережуть від пігментації та опіків