Для пенсіонерів, які залишаються працевлаштованими, будь-яке збільшення прожиткового мінімуму призведе до доплати за вислугу років понад норму, що виплачується після закінчення трудової діяльності.

Ця доплата не може перевищувати 1% мінімального розміру трудової пенсії, розрахованої виходячи з прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. У 2024 році цей прожитковий мінімум зріс із 2093 гривень до 2361 гривень. Відповідно, зросла і доплата – з 20,93 грн до 23,61 грн.

Кожен повний рік роботи, який перевищує стаж обов'язкового страхування, дає фізичним особам право на цю додаткову виплату. Наприклад, якщо українцю нарахують додатково 5 років страхового стажу понад обов'язкову вимогу, його доплата становитиме 118,05 гривень.

пенсіонери, тарифи, соцвиплати
пенсіонери, тарифи, соцвиплати

Дуже важливо зазначити, що якщо пенсія перевищує прожитковий мінімум для інвалідів, доплата буде розраховуватися виходячи з цього мінімуму. І навпаки, якщо пенсія впаде нижче за мінімальний поріг виплати, доплату буде пропорційно зменшено.

Примітно, що пенсіонери, які залишилися працевлаштованими, отримають доплату за вислугу років, що перевищує норму, лише після виходу на пенсію.

Нагадаємо, масштабні проблеми з комуналкою в Україні: кому спишуть борги, а кого судитимуть

Раніше «Українці» писали, на пенсіонерів більше грошей немає: кого і чому позбавили підвищення виплат

Як повідомляли «Українці», де найвищі та наймізерніші пенсії в Україні: Пенсійний фонд розкрив карти