За прогнозами експертів, 2024 року тарифи на електроенергію в Україні зростуть на 15%, а 2025 року очікується ще збільшення на 15%. Про це повідомляє консенсус-прогноз на квітень 2024 року, оприлюднений експертами та чиновниками, який опубліковано на сайті Мінекономіки.

Проте прогнозується, що ціни на газ залишаться незмінними у 2024 році, а у 2025 році очікується їхнє зростання на 10%. Крім того, прогнозується, що тарифи на теплову енергію та гаряче водопостачання зростуть на 10% у 2024 році, а наступного року відбудеться ще одне підвищення на 15%, за оцінками експертів та чиновників.

Консенсус-прогноз є усередненими значеннями основних прогнозних показників економічного та соціального розвитку України, засновані на експертних оцінках провідних діячів макроекономічного аналізу та прогнозування. Сюди входить внесок міністерств, державних інституцій, неурядових організацій та банків.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

Важливо відзначити, що нині в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, хоча на електроенергію та холодну воду це не поширюється.

У листі про наміри країни керівництву МВФ зазначено поступове підвищення тарифів на комунальні послуги для населення у період та після війни. Проте, за прогнозом Національного банку України, мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання може бути після скасування військового стану.

Нагадаємо, українців готують до темних часів: усе розпочнеться вже влітку

Раніше «Українці» писали, тільки не падайте: скільки доведеться платити за газ уже навесні – "інсайдерська інформація"

Як повідомляли «Українці», тариф на електроенергію зросте втричі: на яких українців уже чекають надхмарні платіжки