Щоб розкрити таємниці поз сну та їх вплив на здоров'я та благополуччя, дослідники використовували різні інноваційні методи, у тому числі відеоспостереження та пристрої відстеження руху. Про це повідомляє "bbc".

Дослідження в Гонконгу: вчені розробили пристрій, що використовує інфрачервоне випромінювання для запису пози сну, навіть через товсті ковдри, пропонуючи неінвазивний метод моніторингу сну.

Також дослідники в Данії використовували датчики руху, прикріплені до стегон, верхньої частини спини та плечей добровольців, щоб відстежувати їхні кращі положення для сну.

Вони виявили, що люди проводять приблизно 50% свого часу уві сні на боці, 38% – на спині та 7% – на животі. Вік також впливає на переваги в положенні сну: люди похилого віку тяжіють до сну на боці.

Спостерігаючи за працівниками торгових контейнерних суден, дослідники виявили, що респіраторні проблеми, такі як хропіння, є більш поширеними серед тих, хто спить на спині. Сон на боці був пов'язаний з покращенням очищення верхніх дихальних шляхів та зменшенням частоти хропіння.

Дослідження в Західній Австралії: відстежуючи звички сну добровольців за допомогою автоматичних камер, експерти виявили, що ті, хто відчуває біль у шиї, зазвичай сплять на боці.

Сну. Фото: скріншот відео.
Сон. Фото: скріншот відео.

Однак люди, які приймали вертикальніше положення під час сну на боці, повідомляли про менший дискомфорт у шиї.

Дослідження фітнес-програми в Португалії: люди похилого віку, що беруть участь в експерименті, повідомили про зменшення болю після зміни положення під час сну. Тим, у кого болить спина, рекомендувалося спати на боці, а тим, у кого болить шия, пропонувалося спробувати спати на спині. За чотири тижні 90% учасників повідомили про зменшення рівня болю.

Також людям, які зазнають печії, рекомендується спати на лівому боці. Це положення допомагає утримувати з'єднання стравоходу та шлунка у піднесеному положенні, запобігаючи кислотному рефлюксу. І навпаки, сон на правому боці розслаблює нижній стравохідний сфінктер, що потенційно погіршує симптоми печії.

Важливо відзначити, що сон на животі може сприяти утворенню зморшок на обличчі через тривалий тиск на обличчя.

Нагадаємо, обов'язково зробіть це на городі перед Великоднем: встигніть посіяти ці культури для казкового врожаю

Раніше «Українці» писали, біди та невдачі не покинуть вас: які речі ні в якому разі не можна дарувати та викидати

Як повідомляли «Українці», готуйтеся до неприємностей: на ці знаки Зодіаку чекає несподіваний поворот до кінця квітня