Багато хто з нас із роками стали досвідченими водіями автомобілів, але для новачків і навіть для деяких бувалих автомобілістів все ще існують важливі правила та практики, які ігноруються, що призводить до потенційної шкоди для авто.

Одним із найважливіших аспектів, яким часто нехтують, є тиск у шинах, який слід регулярно перевіряти, щоб забезпечити безпечне та ефективне водіння.

Справа в тому, що низькі температури можуть призвести до швидкого падіння тиску в шинах, що впливає на стійкість та керованість. Життєво важливо регулярно перевіряти тиск з інтервалом від 1,5 до 2 тижнів, а в зимові місяці навіть частіше.

Рекомендований тиск у шинах вашого автомобіля зазвичай можна знайти в посібнику користувача або на наклейці, розташованій усередині одвірка дверей з боку водія. Цей тиск розраховується з урахуванням навантаження автомобіля та забезпечує оптимальну продуктивність.

Важливо відзначити, що недостатній тиск у шинах може призвести до нестабільності на дорозі, зниження керованості, збільшення блукання та погіршення зчеплення на поворотах. Крім того, це призводить до збільшення витрати палива через підвищений опір коченню.

Шина
Шина

Низький тиск у шинах збільшує ризик пошкодження шин від ударів, каміння та сміття. Це також прискорює знос, оскільки перегрів відбувається швидше, що призводить до погіршення якості гуми та підвищення сприйнятливості до порізів та здуття.

І навпаки, перекачані шини призводять до жорсткішої їзди, зниження зчеплення з дорогою. Хоча паливна економічність може трохи покращитися, навантаження на компоненти підвіски, такі як кермові тяги, амортизатори та підшипники, може призвести до передчасного зношування та потенційної загрози безпеці.

Так, підтримання належного тиску має вирішальне значення для безпеки, оскільки забезпечує оптимальну керованість машини, ефективність гальмування і загальну стійкість на дорозі.

Дотримуючись рекомендацій виробника та уважно стежачи за станом шин, водії зможуть насолоджуватись більш плавною їздою, більшою паливною економічністю та збільшеним терміном служби автомобіля.

Нагадаємо, автомобілістів попередили: що буде, якщо їздити влітку на зимовій гумі та чим ви ризикуєте

Раніше «Українці» писали, відповідь вас здивує: чому радянські водії завжди їздили однією і тією самою гумою

Як повідомляли «Українці», про таке мріяли навіть злодії у законі: в Україні знайшли рідкісний BMW із 90-х років