Нещодавні зміни в Україні щодо пенсійних виплат спричинили деякі суперечки. З 1 березня 2024 року розміри головних виплат для окремих категорій громадян більше не прив'язані до прожиткового мінімуму. Це означає, що незважаючи на будь-які майбутні зміни вартості життя, розміри пенсій для цих груп залишаться фіксованими.

Про це повідомляє «focus», посилаючись на постанову №185 Кабміну та зміни до постанови №656 від 2010 року.

До груп, порушених цією зміною, входять інваліди війни першої та другої групи та учасники бойових дій.

Розміри пенсій для цих груп збільшено з 1 березня 2024 року, але надалі вони не зміняться, навіть якщо прожитковий мінімум збільшиться. Наприклад, інваліди війни першої групи мають отримувати 15,347 тисячі гривень, після останньої індексації.

Також Кабінет Міністрів обмежив потенційне збільшення виплат, фактично заморозивши ці суми пенсій. Хоча нещодавнє збільшення може здатися суттєвим, будь-які майбутні коригування вартості життя не вплинуть на ці виплати.

Пенсіонери
Пенсіонери

Так, українці стурбовані цим рішенням, оскільки воно фактично блокує поточні суми платежів і не дозволяє їм упоратися з потенційним зростанням вартості життя. Дехто розглядає це як спосіб уряду контролювати витрати на пенсії, тоді як інші турбуються про фінансовий добробут постраждалих людей у ​​довгостроковій перспективі.

"Фактично ці виплати з 1 березня зросли так, ніби враховано, що прожитковий мінімум збільшився до 2361 гривні, як і мало бути. Надбавка виглядає досить солідно. Однак коли наступного разу прожитковий мінімум зростатиме ще, ці виплати вже не зміняться. Таким чином, уряд наперед заморозив ці розміри", - повідомляють українці.

Нагадаємо, де найвищі та наймізерніші пенсії в Україні: Пенсійний фонд розкрив карти

Раніше «Українці» писали, пенсіонери у великій небезпеці – термінове попередження

Як повідомляли «Українці», терміново перевірте свої трудові книжки: невже все було дарма?