У 2024 році уряд реалізував заходи щодо енергопостачання, дозволивши відключення електроенергії для побутових споживачів, які мають непогашену заборгованість за комунальні послуги.

Анастасія Цибулько, юрист юридичної фірми Gracers Law Firm, наголошує, що несплата рахунків за комунальні послуги може призвести до того, що українці зіткнуться із судовими позовами або, можливо, їм пробачать борги. Про це повідомляє «politeka».

Згідно з новими правилами, споживачі повинні отримати попередження про можливе припинення послуги щонайменше за десять робочих днів до відключення. Постачальникам дозволяється подавати позови про стягнення боргів лише у тому випадку, якщо фізична особа відмовляється сплачувати або відмовляється від реструктуризації боргу.

Крім того, закон допускає реструктуризацію боргу на строк до 60 місяців залежно від суми боргу та доходів споживача. Однак споживачі можуть вимагати полегшення боргу лише після того, як постачальник послуг ініціює судовий розгляд.

Комуналка: скрін з відео
Комуналка: скрін з відео

Заборгованість може бути списана судом за таких обставин:

якщо борг існує протягом трьох років і більше;

якщо борг перейшов від попередніх власників;

якщо розмір боргу відповідає реальної площі житла;

якщо особу визнано банкрутом.

Цибулько наголошує, що закон не встановлює чіткого мінімального порогу боргу, надаючи комунальним підприємствам право приймати рішення щодо відключення послуг.

Крім того, до дозволу війни діє мораторій на відключення інженерних мереж, штрафи та пені в зонах бойових дій або на окупованих територіях, а також у випадках, коли постачальнику було повідомлено про майнові збитки внаслідок війни.

Нагадаємо, мільйони пенсіонерів чекали на це: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять

Раніше «Українці» писали, революційні нововведення: українців попередили про зміну системи відплати комуналки

Як повідомляли «Українці», тільки не падайте: скільки доведеться платити за газ уже навесні – "інсайдерська інформація"